Konstrukcja zbudowana jest z mocnego i solidnego stelaża, wykonanego z ocynkowanych rur fi ok. 50 mm. Stelaż jest prosty w montażu. Dzięki temu oprócz szybkiego montażu, namiot można bardzo szybko przenosić tam, gdzie będzie on potrzebny.
Poszycie namiotu SFR będzie najlepszym rozwiązaniem przy przechowywaniu różnego rodzaju materiałów. Może posłużyć jako namiot magazynowy, przemysłowy, warsztatowy, lakierniczy, tarasowy, wojskowy, garażowy, zadaszenie parkingu czy myjnia samochodowa. Również może znaleźć swoje zastosowanie jako namiot handlowy, który będzie idealnym mobilnym punktem sprzedaży.
UWAGA!
W innych namiotach cały wjazd jest rolowany do góry. Do jego otwarcia potrzebne są DRABINY oraz co najmniej DWIE OSOBY. Zrolowana plandeka zabiera dodatkową przestrzeń przez co występuje w nich NIŻSZY WJAZD niż ściana boczna.
1. System Pull Up umożliwia rolowanie bramy za pomocą linki. Dzięki temu zastosowaniu uzyskaliśmy wyższy wjazd niż ściana boczna oraz najpraktyczniejszy system otwierania, do którego wystarczy JEDNA OSOBA.
2. Dodatkowe wejście ekspresowe pozwala na szybkie i sprawne korzystanie z namiotu.
Zastosowanie systemu Pull Up + dwóch wejść ekspresowych
Pozwala:
1. Otworzyć bramę do połowy.
2. Otworzyć bramę w całości oraz drugą do połowy.
3. Otworzyć obie bramy i dwa wejścia ekspresowe.
4. Uzyskać wjazd o pełnej szerokości namiotu.
1 - Poszycie ognioodporne ok. SFR 600g/m2 PVC (polichlorek winylu) 2 - Podwójna wentylacja po obu stronach 3 - Wjazd Pull Up 4 - Rzepy uszczelniające wjazd 5 - Dodatkowe wejście błyskawiczne 6 - Mocne zamki YKK przy wejściu błyskawicznym 7 - Dodatkowy fartuch odprowadzający wodę
W górnej części namiotu, na przeciwległych bokach znajdują się podwójne wywietrzniki z roletami. Pozwalają one na prawidłową cyrkulację powietrza. Dzięki temu wewnątrz namiotu nie skrapla się woda na ściankach, a także nie tworzy się efekt sauny.
UWAGA!
Wyłącznie namioty posiadające górne wywietrzniki po obu stronach zapewniają odpowiednią wentylację i ochronę przed wilgocią.
Umieszczony na ściankach bocznych dodatkowy fartuch retencyjny, zapewnia skuteczne odprowadzanie wody na zewnątrz podczas opadów deszczu. Gwarantuje to ochronę przed powstawaniem kałuż w środku namiotu.
Tension Belts to specjalny system, w którym zostały usunięte gumy montażowe, natomiast plandeka jest przymocowana mocnymi pasami naciągowymi do dolnej części namiotu magazynowego. Zapewnia to największą wytrzymałość całego namiotu.
1 - Rury konstrukcyjne fi ok. 50 mm 2 - Łączniki konstrukcji fi ok. 54 mm 3 - Wzmocniona konstrukcja dachowa 4 - Mocne podwójne śruby przechodzące na wylot 5 - Wzmocnienia wjazdów 6 - Wzmocniona konstrukcja podłogowa 7 - Powiększone stopy fi 14 cm
Stosujemy jedynie stal najwyższej jakości, która jest zabezpieczona ocynkiem. Podnosi to wytrzymałość elementów konstrukcji i zapewnia bezpieczną eksploatację przez wiele lat. Rury nośne posiadają średnicę ok. fi 50 mm.
UWAGA!
Stal, która nie jest ocynkowana lub taka, która jest jedynie pomalowana proszkowo nie zapewnia trwałej konstrukcji namiotu. W krótkim czasie po jej montażu zaczyna ona korodować!
Rury posiadają grube łączniki fi ok. 54 mm. Wszystkie są ocynkowane, dzięki czemu ich trwałość jest jeszcze większa.
Przy dachu zostały zamontowane wzmocnienia które są przymocowane na śrubach i połączone dodatkową rurą na środku. Każdą z tych rur można w razie potrzeby łatwo wymienić. To rozwiązanie zapewnia największą wytrzymałość.
UWAGA!
Inne namioty przy dachu posiadają spawane elementy, które bardzo łatwo się uszkadzają, a ich naprawa wymaga rozebrania całego namiotu.
W górnej i dolnej części konstrukcji znajdują się dodatkowe wzmocnienia. Dzięki nim, cały namiot jest o wiele bardziej stabilny i odporny na niekorzystne warunki pogodowe.
Dwie poziome rury, które były umieszczone na wjazdach, zostały zastąpione przez cztery pionowe, które są połączone z dachem. Umożliwiło to swobodny wjazd do namiotu oraz wzmocniło całą konstrukcję.
Do łączenia elementów w konstrukcji użyto śrub przechodzących na wylot. Taki zabieg zapewnia największą stabilność.
UWAGA!
Namioty, w których elementy konstrukcji są montowane na docisk lub na zatrzask nie zapewniają odpowiedniej stabilności - takie konstrukcje stwarzają niebezpieczeństwo dla osób/rzeczy w wewnątrz i na zewnątrz namiotu.
Konstrukcja systemowa pozwala na szybką zmianę wysokości namiotu. Używa się do tego zestawu podnoszącego w postaci mocnych, stalowych rur o długości 0,5m lub 1m.
Typowe stopy o średnicy 9 cm są tutaj powiększone o 55% i teraz mają 14 cm. Zwiększyło to stabilność całego namiotu. Każda stopa ma trzy otwory kotwiące, które pozwalają zamontować konstrukcję na prawie każdej powierzchni